הסכם ממון: כל מה שצריך לדעת

הסכם ממון נחשב, לכאורה, כהסכם המרתיע זוגות רבים, כי כביכול הוא מהווה נוסח חוקתי המסדיר את העניינים הפיננסיים של בני הזוג, כדי למנוע סכסוכים עתידיים. יש זוגות שיראו בעין שלילית את הטלת הספק בקשר הזוגי באמצעות הסכם ממון. יחד עם זאת, יש זוגות שיראו בהסכם ממון הבטחה לעתיד למקרה של ניסיון לפגוע ברכוש של אחד מבני הזוג, מתוך ריב או גירושין. כמובן שהמטרה היא שזוגות ייהנו מזוגיות ארוכת טווח ללא חשש ממחלוקות כספיות אודות הרכוש שלהם, אך אם נסתכל על הזוגיות מנקודת מבט פרקטית ומעשית, הסכם ממון הוא חשוב כדי להסדיר את העניינים הפיננסיים של בני הזוג. היבט זה יוכל דווקא להרגיע את בני הזוג לעתידם הפיננסי של כל אחד מהם,  ולאו דווקא להיות מקור למחלוקת ביניהם. הסכם ממון יוכל להיות הסכם המביע אחריות וראייה מעשית של בני הזוג על עתידם הכלכלי. הסכם ממון מהווה ראייה שהיא לא ראייה תמימה, אלא ראייה פרקטית על כך שהקשר הזוגי אינו חסין מקשיים היכולים להופיע בו בעתיד. לכן הסכם ממון הוא חשוב כדי להבטיח שהצדדים יקבלו את מה שנכון ומגיע עבורם בהסדר ביניהם, ולמניעת סכסוכים עתידיים בסוגיה זו. 

אז מה השלב הבא? השלב הבא מציג את חשיבות בחירת עורכי הדין המתאימים למשימה של ניסוח וכתיבת הסכם ממון מקצועי ואובייקטיבי, שישרת את הצרכים של כל אחד מבני הזוג. לכן חשוב לבחון היטב ולבדוק המלצות קודמות ממשרדי עורכי דין מגוונים המתמחים בהסכמי ממון, על מנת לבחור את משרד עורכי הדין המתאים ביותר למשימה זו. הסכם ממון אשר יוסדר על ידי עורכי דין מקצועיים יספק שקט נפשי לשנים רבות עבור בני הזוג. כך, למשל, כאשר אחד מבני הזוג מגיע עם ממון משמעותי או שאחד מבני הזוג נפגע מטראומת גירושין שלוותה בסכסוכים פיננסיים, ולכן כל אחת מסיבות אלו, או אחרות, יכולה להיות לגיטימית לניסוח הסכם ממון. הסכם ממון בימינו אינו נחשב להסכם בעייתי או הסכם היכול לגרום לבעיות בין בני הזוג, בניגוד לאמונות הרווחות בחברה, אלא להיפך, הסכם ממון מקצועי יוכל לספק את הרוגע עבור בני הזוג ובכך ליהנות מזוגיות יפה ואוהבת לשנים רבות, ללא החשש של חלוקת הנכסים הפיננסיים בין בני הזוג. כלומר הסכם ממון מסייע להסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג, באופן שיהיה קביל עבור שני בני הזוג, על הצד הטוב ביותר, עבור כל אחד מהם. הסכם ממון קובע את אופן חלוקת הרכוש וכן החלטה אודות מאפייני פיצויים, אם יידרשו, בנוגע לאופן החלוקה של נכסים שבני הזוג צברו לאורך הקשר הזוגי.

משרד עורכי דין עמית ורד, משרד עורכי דין הפועל משנת 1998, עוסק בתחום של דיני משפחה וכולל את ההיבטים בטיפול חוקתי בעניינים של הסכם ממון. משרד עורכי דין עמית ורד יוכל לספק  עבורכם מגוון של שירותים הקשורים בהסכם ממון, כגון: ניסוח הסכם ממון בין בני הזוג, הענקת חוות דעת משפטית לגבי הסכם ממון והמלצות לשיפורו, שירותי נוטריון מקצועיים להענקת תוקף להסכם ממון, ייעוץ אודות ניסוח חוקתי של הסכם ממון על כל סעיפיו וכן ייעוץ למיסוי מקרקעין על ידי הסכם ממון לחיסכון במס רכישה, לדוגמא. משרד עורכי הדין עמית ורד יעניק לכם שירות מקצועי ואיכותי בכל הנוגע לייעוץ אודות הסכם ממון, על כל היבטיו המשפטיים והחוקתיים. פנו אלינו לעריכת הסכם ממון מקצועי, וכך תוכלו להיות רגועים בקשר הזוגי, מבחינה חוקתית וכלכלית. 

עקבו אחרינו גם בפייסבוק

מאמרים נוספים עלינו:

takdin

maariv

bhol

פרטים נוספים:

טל: 03-9499555
נייד: 050-7266555
פקס: 03-9588555
אימייל: info@amitvered.co.il
כתובת: רוטשילד 15 ראשון-לציון 7526601, מתחם גן העיר (קומה 6)

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of