הכל על דיני משפה

ארץ ישראל היא ארץ קטנת מימדים אך מלאה בחוקים ודינים. למעשה, סט החוקים במדינתנו מפלחם על פי דינים שונים על מנת לעשות מעט סדר ולקטלג כל דבר תחת הנושא המתאים ובכל נוצר סדר משפטי. הבעיה מתחילה כאשר האזרח הקטן ולא מנוסה, אינו יודע לאיזה עורך דין הוא אמור לפנות, בעת מתעורר הצורך בשכירת שרותיו של עורך דין. במאמר הבא נתרכז ונאפיין את תפקידו של עורך דין העוסק ומתמחה בתחום דיני המשפחה ואף נעניק את הטיפ החשוב ביותר טרם שכירת שרותיו של עורך דין.

תחומי העיסוק של עורך דין דיני המשפחה

טרם נמנה את תחומי העיסוק של  עורך דין דיני משפחה נדגיש כי יש לערוך בדיקה, ויש שיקראו לכך סקר, לפני ששוכרים כל עורך דין או משרד עורכי דין, על מנת לוודא כי אכן הוא מתמחה ובעל ניסיון ספציפי לצורך הקיים, ולהערכתם, הרגשתכם ודעתכם יוכל לייצג אתכם נאמנה. להלן תחומי העיסוק והייצוג של עורך דין דיני המשפחה:

אבהות, אלימות במשפחה, בוררות במשפחה, בתי הדין הכנסייתיים, בתי הדין הרבניים, בתי המשפט לענייני משפחה, תחום הגירושין (גירושין בשיתוף פעולה וגישור בגירושין), גישור בהורות משותפת, גישור של/ב ידועים בציבור, גישור נושאי ירושה, גישור נושאי משפחה, כלל דיני אימוץ, כלל דיני אפוטרופסות, כלל דיני ירושה ובמספר ארצות (דיני ירושה בארה”ב, דיני ירושה בגרמניה, דיני ירושה בפולין, דיני ירושה בצרפת ודיני ירושה בינלאומיים), דיני משפחה ומעמד אישי בישראל ובארצות הברית, דיני נאמנויות, הגירת קטינים, הורות משותפת, הסדרת מעמד זוגות הנחשבים מעורבים, הסכמי ממון, התרת נישואין ועגונות, זוגות חד מיניים, חטיפת ילדים, חלוקת רכוש, יחסי ממון, ייצוג נפגעי עבירה, כתות מיסטיות וקבוצות רוחניות, מזונות, ממזרות, משמורת, משפחות חד הוריות, ניהול נאמנויות, נישואין אזרחיים, פונדקאות, פירוק שיתוף, צוואות וקטינים נזקקים.

לסיכום, כאשר עולה הצורך בשכירת שירותיו של עורך דין העוסק בדיני משפחה ולאחר שאכן הובן כי מדובר בנושא משפחה, יש לחפש אחר העורך הדין המתאים ביותר. לא כל עורך דין מתמחה בכל הדינים ולא כל עורך דין יהיה העורך הדין הנכון עבורכם. כמה בדיקות פשוטות מקדימות, יעזור לכל אחד ואחת מאיתנו, לאתר את העורך דין הנכון והטוב ביותר. זכרו, שכירת שרותים משפטיים היא אינה זהה לשכירת שרותים אחרים ולכן חשוב מאוד להקפיד על בחירה נכונה שכן מדובר על מערכת יחסים העתידה להמשך זמן רב.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of