גישור ככלי להתמודדות עם סכסוכים אישיים ועסקיים

עורך דין יכול לעזור לאנשים הנמצאים בסכסוך – או אף בעיצומו של התהליך – ליצור מסגרת חלופית, יעילה וחסכונית, להידברות באווירה טובה, אשר תכליתה לגבש הסכמות שיחליפו את פסיקת בית המשפט וייתרו את מעורבותו בסכסוך.

עו”ד אשר מתמחה בגישור, עשוי ליישר הדורים, ליישב סכסוכים ולסייע לשותפים עיסקיים או בני הזוג, בתהליך פתוח, שקוף ומשתף, לגבש הסכמה חדשה בין אם להשכנת שלום בית ולהמשך קיומה של המסגרת הזוגית או העסקית ובין אם, לחלופין, להיפרד באופן מכובד, הוגן ושוויוני, שבו לא יקופח איש מהמעורבים.

דווקא בשל העדר סמכות הכרעה, המגשר מסייע לצדדים להגיע להסכמות במסגרת חופשית. חשיבות מעורבותו של עורך דין מגשר היא באפשרות להגיש את ההסכם שמושג הודות לו לבית המשפט,המעניק לו תוקף של פסק דין.

יתרונות הגישור על ידי עורך דין

היתרונות הרבים והמובהקים של הגישור על פני הבאת הסכסוך לבית המשפט מאפשרים להתוודע אל האופן שבו יכול עורך דין לעזור לאנשים להעדיף תהליך זה ולבחור לגבש הסכמות משותפות במסגרתו.

  1. גישור זול יותר מאשר הליך משפטי.
  2. גישור קצר יותר מאשר הליך משפטי. על פי רוב די בפגישות אחדות כדי להשלימו.
  3. המגשר מקובל על שני הצדדים ונוהג באופן נייטרלי לחלוטין.
  4. הגישור מתקיים באווירה נינוחה, פתוחה, תוך שמירה על כבודם של האנשים מזה ועל האינטרסים שלהם מזה.
  5. האנשים המשתתפים בתהליך הוא מרצונם החופשי.
  6. הגישור מאפשר לגבש פתרונות יצירתיים לטובת המעורבים בו.
  7. בהליך הגישור נשמרת בקפידה הדיסקרטיות ההכרחית להצלחתו.

חשיבות מעורבותו של עורך דין בתהליך הגישור

הידע, הניסיון והבקיאות הרבה של עורך דין המשמש כמגשר בכל ההיבטים המשפטיים של הסיכסוכים בין אנשים מקל עליו לנווט ולהוביל את תהליך הגישור על מקומות, שבהם ניתן לגבש הסכמות באופן רצוני, חופשי, תוך חיסכון ניכר בזמן.

הגישור מאפשר להתרכז בליבת הסכסוך ולהידרש אל הנקודות השנויות במחלוקת על מנת להגיע להסכמה שהיא תנאי הכרחי להסכם שיושג בסיומו של התהליך. הניטרליות של המגשר מקלה על האנשים לקבל אותו כמגשר מתוך אמון בכוחו וביכולתו להביא לגיבוש הסכמות חדשות. מעורבותו של עורך דין מקצועי מהווה ערובה לכך, שגם אם בסיום התהליך תחליטו לסיים את הסכסוך, הכל ייעשו ברוח טובה תוך שמירה קפדנית על האינטרסים ועל הכבוד של שני הצדדים.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of