זיהומים

אחד הגורמים לבעיות וסיבוכים בתחום הרפואה הוא זיהומים. בעיית הסטריליזציה מחמירה מיום ליום ככל שהחיידקים והוירוסים הופכים לעמידים יותר ויותר לחומרי החיטוי והניקוי של תחום הרפואה המתפתח ללא ליאות.

עשרות חולים ניזוקים כתוצאה מזיהומים ויש כאלה המגיעים אף למצבי אל חזור ועד אפילו למוות חס וחלילה.

כמובן שהאחריות על רופא מנתח או כל רופא או מטפל אחד המבצע תהליך פולשני למטופל הוא אבסולוטית מבחינת שמירה על סטריליות אולם בעיות תקציב וחוסר חקיקה הולמת בעניין סטריליזציה הופך את העניין לחשוף יותר לטעויות אנוש או כפי שאנו מכנים טעויות אלה: רשלנות רפואית.

הצפיפות בבתי החולים תורמת כמובן לבעיות הזיהומים שכן חולה שעבר תהליך פולשני ונמצא קרוב לחולה אחר החולה במחלה זיהומית חשוף להידבקות לאורך כל תקופת שהייתו בבית החולים, אי הקפדה על כללי הגיינה חמורים כפי שנדרש בבתי חולים הוא גורם נוסף התורם לבעיות זיהומים ותחום הרשלנות כאן בא לידי ביטוי בהמון אופנים ודרכים.

תחום הזיהומים אינו מוגבל אך ורק לחולים מבוגרים, גם תינוקות ופגים חשופים (אף יותר) לבעיות זיהומים שברב המקרים לא מתגלים מיד אלא לאחר זמן מה כאשר מופיעים תסמינים מדאיגים בתינוק.

חיטוי מספיק ובדיקות תכופות של הצוות הרפואי יכולים למנוע או לפחות להפחית את בעיות הזיהומים במהלך טיפולים רפואיים אולם עד כה המצב אינו חיובי בבתי החולים וזו גם הסיבה שלא מעט חולים מעדיפים לעבור תהליכים רפואיים אצל רופא או מנתח פרטי.

אם אתם חושבים שנגרם לכם נזק כתוצאה מזיהום בבית חולים או במרפאה כלשהיא ההמלצה הגורפת היא קודם כל להתייעץ עם עורך דין בעניין ולאסוף את כל החומר הרפואי כמה שיותר מהר.

להתייעצות עם עורך דין לחץ כאן עכשיו

תגים: , ,

כתיבת תגובה


  רשלנות רפואית בשפה האנגלית
ט.ל.ח.
 
בניית אתרים    רשלנות רפואית    עורכי דין   
מחשבון    מוצרי פרסום    השכרת יאכטות    מדבקות קיר    מתמטיקה    שירותי סיעוד    שירותי מחשוב      |   משלוחי פרחים   |   פרחים חדרה   |   פרחים פרדס חנה    רהיטים