רשלנות בהריון

רשלנות רפואית בהריון מעט שונה מתחום הרשלנות בלידה. תביעות רשלנות רפואית בהריון יכולות לנבוע מטעויות במעקב אחרי הריון למשל מעקב לא נכון וקריאת נתונים לא נכונה של הגניקולוג או הרופא הקורא את תוצאות הבדיקות, או טעויות בקריאת אולטראסאונד, בעיות של תסמונת דאון , פיגור שכלי ועוד.

נושא ההריון והלידה מפותח כיום דיו על מנת למנוע טעויות ובעיות בהריון ובלידה עצמם. היולדת עוברת במהלך ההריון סדרת בדיקות מקיפה החל מסקר מערכות (סקר מערכות מקדים, סקר מערכות שני, שקיפות עורפי ועוד) וכמובן עוד לא מעט בדיקות גנטיות שתפקידן להפחית את סיכויי הפגיעה בעובר בסוף ההריון ולמנוע הולדת עובר לא תקין או לא בריא.

בדיקות בהריון מסתמכות בדרך כלל על סטטיסטיקות וישנו סדר מוגדר מראש של בדיקות וכמובן אסקלציה ובדיקות ייחודיות האמורות להתבצע באם ישנו ממצא או ממצאים לא תקינים. למשל בדיקת מי שפיר תעשה בדרך כלל מעל גיל מסוים של יולדת בו הסיכוי לבעיות גבוה יותר או אם נמצאו ממצאים שאינם תקינים מספיק. רופא שלא יפנה לבדיקות אלה פעול באופן לא סביר וכנראה שתהיה עילה לתביעת רשלנות רפואית בהריון נגדו.

תגים: , , ,

כתיבת תגובה


  רשלנות רפואית בשפה האנגלית
ט.ל.ח.
 
בניית אתרים    רשלנות רפואית    עורכי דין   
מחשבון    מוצרי פרסום    השכרת יאכטות    מדבקות קיר    מתמטיקה    שירותי סיעוד    שירותי מחשוב      |   משלוחי פרחים   |   פרחים חדרה   |   פרחים פרדס חנה    רהיטים