חוות דעת רפואית

אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום תביעות הנזיקין לרבות תביעות בתחום תאונות עבודה תביעות רשלנות רפואית ושאר נזקי גוף הוא חוות הדעת הרפואית.

חוות דעת רפואית היא בעצם ביסוס הטענה כי אכן נגרם נזק לתובע ,פירוט היקף הנזק וזמן השפעת הנזק (נזק לטווח ארוך או נזק זמני). את חוות הדעת הרפואית מספק בדרך כלל מומחה בתחום בו התביעה מתמקדת, למשל תביעה לגבי פגיעה בגב עדיף לה שחוות הדעת לגבי התובע תהיה מאורטופד מומחה. ככל שהרופא המנפיק את חוות הדעת מוכר יותר ומנוסה יותר הוא נחשב לבר סמכא.

חוות הדעת הרפואית חשובה גם בגלל שהיא קובעת, בסופו של תהליך , את גובה הנזק וכתוצר נלווה את גובה הפיצוי שיקבל התובע על הפגיעה והנזקים שנגרמו לו או לה. בתביעות רשלנות רפואית, עניין חוות הדעת הרפואית מקבל משקל נוסף ויש לעתים צורך במספר חוות דעת רפואיות על מנת לבסס את הטענה כי לא היה קיים נזק לפני הטיפול או התהליך שעבר המטופל ולאחר הטיפול נגרום לו או לה נזק כזה או אחר.

העלויות של חוות דעת רפואית משתנות בהתאם לרופא או למומחה שניגשים אליו לקבלת חוות הדעת הרפואית ולעתים, בית המשפט אף ממנה רופא מומחה על מנת שיפיק חוות דעת אובייקטיבית לבית המשפט כדי לעזור לו בהחלטה.

כפי שכבר הזכרנו, המוניטין של הרופא או המומחה המספק את חוות הדעת הרפואית חשוב מאד ומהותי לסיכויי הצלחת התביעה, לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין לפני שניגשים לקבלת חוות דעת רפואית ולקבל את מלוא הפרטים והדגשים החשובים לתביעה עצמה.

להתייעצות עם עורך דין לחץ כאן עכשיו

תגים: , , , ,

כתיבת תגובה


  רשלנות רפואית בשפה האנגלית
ט.ל.ח.
 
בניית אתרים    רשלנות רפואית    עורכי דין   
מחשבון    מוצרי פרסום    השכרת יאכטות    מדבקות קיר    מתמטיקה    שירותי סיעוד    שירותי מחשוב      |   משלוחי פרחים   |   פרחים חדרה   |   פרחים פרדס חנה    רהיטים