חשיבותם של מומחים בתביעות רשלנות רפואית

ברב מקרי הרשלנות הרפואית ישנו צורך ברור להוכיח את הנזק שנגרם לתובע וכמובן את הקשר הישיר או העקיף בין הנזק לפעולה רשלנית שהתבצעה או לא התבצעה על ידי איש מקצוע הרפואה שטיפל בו או בה. זו הסיבה ששימוש במומחים בבית המשפט משני צידי המתרס נפוץ במיוחד בתביעות רשלנות רפואית.

כמו בכל תביעה משפטית יש צורך לבסס את הטענות שלב אחר שלב ולתמוך באותן טענות בעזרת עובדות, מומחים הם כלי עזר עיקרי לביסוס טענות בתחום הרפואה שכן לא תמיד ניתן להביא לבית המשפט ראיות אחרות. למשל אדם שהפך נכה עקב ניתוח בגבו לא יוכל להביא ממש הוכחות למה בדיוק קרה בניתוח, אולם מומחה שיבדוק את מצב גבו של החולה לפני הניתוח יוכל לטעון כי ניתוח שהיה מבוצע בצורה אחרת, עם כלים מתקדמים יותר או אנשי מקצוע מנוסים יותר היה מניב תוצאות אחרות לגמרי ואולי אף מונע את נכותו של החולה. טענה כזו היא כלי עצמתי במיוחד בתביעות בתחום רשלנות רפואית.

עוד נאמר כי תחום הרפואה הנו תחום בו לא תמיד ניתן לבסס טענות בצורה חד משמעית, אולם דעתו של מומחה בתחום מסוים לעתים יש בה די על מנת להטות את הכף.

תגים: , , , ,

כתיבת תגובה


  רשלנות רפואית בשפה האנגלית
ט.ל.ח.
 
בניית אתרים    רשלנות רפואית    עורכי דין   
מחשבון    מוצרי פרסום    השכרת יאכטות    מדבקות קיר    מתמטיקה    שירותי סיעוד    שירותי מחשוב      |   משלוחי פרחים   |   פרחים חדרה   |   פרחים פרדס חנה    רהיטים