סוגי תאונות

החוק מכיר בכמה סוגי תאונות ומאפשר לנפגע בתאונה לבקש פיצוי על פגיעתו בתאונה – בהתאם לסוג התאונה.

ראשית נרצה להסביר מה היא תאונה ומה תוכלו לבקש כפיצוי לתאונה שעברתם.

תאונת דרכים

כל תאונה בה היה מעורב רכב מנועי או מכונה ניידת לרבות פגיעה עקב כניסה או יציאה מן הרכב, פגיעה במהלך חנייה, דחיפת הרכב במקרה של תקלה ואף גרירת הרכב.

תאונת עבודה

תאונה שקרתה תוך כדי עבודה נקראת – תאונת עבודה, אולם ישנם כמובן סייגים והגדרות נוספות לתאונת עבודה ולא תמיד ברור מאליו כי אכן התאונה נחשבת תאונת עבודה.

עם אם הייתם בשליחות מטעם העבודה לא משנה אם המעסיק או מישהו מטעמו היה זה שביצעתם עבורו את אותה שליחות או עבודה או אם הייתם בדרך למקום העבודה (למשל בנסיעה לעבודה בבוקר או במשך היום ואפילו בדרך חזרה לביתכם). הרעיון המרכזי הוא להוכיח בקשר בין התאונה והנזק שנגרם לבין פעילות העבודה, מובן מאליו כי פגיעה נפשית גם היא נחשבת לפגיעה.

תאונות תלמידים וילדים

תלמיד שנפגע עקב משחק או פעילות במסגרת הלימודים (למשל בחצר בית הספר או טיול, יום שדה, יום כיף וכיוב') נחשבת לתאונת תלמיד.

תאונת אימונים

תאונה המתרחשת במהלך אימון צבאי. סוג תאונות זה אינו נפוץ במיוחד שכן אימונים צבאיים בדרך כלל טומנים בחובם סכנות כגון שימוש באש חיה וכיוב' ואמצעי הבטיחות הננקטים הם חסרי תקדים.

בכל פגיעה עקב תאונה מומלץ לפנות לגורם מוסמך כגון עורך דין על מנת לקבל את המידע המלא והאפשרויות העומדות בפני הנפגע לתביעת פיצוי.

 

כתיבת תגובה


  רשלנות רפואית בשפה האנגלית
ט.ל.ח.
 
בניית אתרים    רשלנות רפואית    עורכי דין   
מחשבון    מוצרי פרסום    השכרת יאכטות    מדבקות קיר    מתמטיקה    שירותי סיעוד    שירותי מחשוב      |   משלוחי פרחים   |   פרחים חדרה   |   פרחים פרדס חנה    רהיטים