מה הם נזקי גוף

נזקי גוף הם נזקים הנגרמים לאדם עקב פגיעה בדרך כלל כאשר הסיבה יכולה להיות רשלנות רפואית, רשלנות מקצועי, תאונת עבודה וכיוב'.

אדם שנפגע פגיעה גופנית ונגרם לו נזק סדרך כלל, אם הפגיעה חמורה מספיק, מגיש תביעה נגד האדם שפגע בו או שאחראי לפגיעה.

ישנה משמעות אדירה לניסיון וידע בתחום מעצם הקשר בין רפואה לחוק והידע הנצבר על ידי עורכי דין בתחום משמעותי מאין כמוהו כאשר ניגשים לתביעה. יש להבין כי ברב המקרים חייב הנפגע להוכיח פגיעה מתמשכת על מנת לזכות בתביעה שכן בתחום נזקי הגוף, חייב להיות נזק גופני על מנת שתהיה אפשרות לתבוע בצורה יעילה, כך למשל, אדם שנפגע פגיעה גופנית עקב נאמר רשלנות רפואית, והפגיעה ארכה זמן קצר עד שהאדם החלים, סיכוייו לזכות בתביעה שכזו אינם גדולים שכן קשה מאד יהיה להוכיח איך השפיעה הפגיעה על אורח חייו של אותו אדם.

מעבר לפגיעה עצמה חייב התובע להוכיח קשר בין טענתו לסיבת הפגיעה לפגיעה עצמה. למשל אדם הטוען כי נגרם לו נזק גופני עקב רשלנות רפואית, חייב להוכיח כי הרשלנות הרפואי היא שגרמה לנזק או להתדרדרות במצבו.

ברב התביעות בנושא נזקי גוף, התובע או הנפגע מחויב לצרף לכתב התביעה חוות דעת רפואית מטעמו על מנת לבסס את טענתו. חוות דעת זו לא תהיה היחידה, סביר להניח כי בית המשפט ימנה מומחה או מומחים מטעמו על מנת לקבוע בדיוק את גובה הנזק עצמו.

המונח המשפטי נזקי גוף כולל בתוכו גם נזק נפשי הנגרם לנפגע.

 

תגים: , , ,

כתיבת תגובה


  רשלנות רפואית בשפה האנגלית
ט.ל.ח.
 
בניית אתרים    רשלנות רפואית    עורכי דין   
מחשבון    מוצרי פרסום    השכרת יאכטות    מדבקות קיר    מתמטיקה    שירותי סיעוד    שירותי מחשוב      |   משלוחי פרחים   |   פרחים חדרה   |   פרחים פרדס חנה    רהיטים