מה היא רשלנות מקצועית?

רשלנות מקצועית היא מושג כולל לכל נזק שנגרם עקב עבודה שביצע בעל מקצוע בצורה לא טובה או נכונה וכתוצאה ממנה נגרם נזק.

בתחוך תחום הרשלנות המקצועית נכללים תחומי עיסוק רבים כגון: קבלני בנייה, חברות ביטוח וסוכני ביטוח, חברות השקעות, ואפילו עורכי דין. אחד התחומים הנכללים בתחום הרשלנות המקצועית הוא תחום הרשלנות הרפואית, רשלנות רפואית היא תחום פרטני בתוך תחום הרשלנות המקצועית המקבל תשומת לב מיוחדת – בעיקר בשל העובדה שנזקים של בעלי מקצועות הרפואה בדרך כלל אינם הפיכים ועלולים להיות כבדים ביותר.

החוק מגדיר אחריות מסוימת לכל בעל מקצוע בכל תחום הכוללת פעולות הננקטות על ידי אותו בעל מקצוע ורמת המקצועיות, הזהירות, הידע המקצועי והמיומנות המהוות את יכולות בעל המקצוע לבצע את העבודה, רשלנות מקצועית יכולה להגרם כאשר אחת או יותר מהגדרות האחריות של בעל המקצוע אינה מתקיימת אם בשל חוסר ידע, חוסר זהירות או כל סיבה אחרת – ובגינה נגרם נזק.

על מנת לתבוע באופן יעיל יש לבדוק מספר תנאים, ומומלץ לבצע בדיקה זו אצל עורך דין:

א. בעל המקצוע ביצע את עבודתו ולא נקט בכל האמצעים על מנת למנוע את הנזק.

ב. סביר שבעל מקצוע באותו תחום ינקוט באמצעים כאלו או אחרים על מנת למנוע את הנזק.

ג. הוכחת הנזק הנגרם.

ד. ביסוס קשר בין הנזק לפעולות בעל המקצוע.

הרעיון המרכזי בפשטות הוא לקבוע האם בעל המקצוע פעל באופן סביר בהשוואה לבעלי מקצוע בתחומו והאם יכל למנוע את הנזק שנגרם, לשם כך משתמש בית המשפט במומחים ובעלי מקצוע באותו התחום על מנת להעריך מה היא חומרת הרשלנות אם בכלל.

תגים: ,

כתיבת תגובה


  רשלנות רפואית בשפה האנגלית
ט.ל.ח.
 
בניית אתרים    רשלנות רפואית    עורכי דין   
מחשבון    מוצרי פרסום    השכרת יאכטות    מדבקות קיר    מתמטיקה    שירותי סיעוד    שירותי מחשוב      |   משלוחי פרחים   |   פרחים חדרה   |   פרחים פרדס חנה    רהיטים