כשלים באבחון – רשלנות ברפואה

כאשר אדם סובל מכאבים או מחלה, הרופא הוא האדם הראשון שניגש אליו אותו אדם, לכן, אחד הדברים המרכזיים במעמד הרופא הוא אמון. אמון ביכולתו של הרופא, ההשכלה שקיבל, הניסיון והמיומנות שלו או שלה על מנת שהמטופל יבצע את הטיפול שיכתיב לו הרופא מתוך אמונה כי טיפול זה יסייע לו או לה להתגבר על מצב בריאותי מסוים, ברם, ישנם מקרים בהם אנשי רפואה "מועלים" באמון זה מצד המטופל מבלי לדעת.

ישנם לא מעט מקרים בהם התעלמות מתסמינים, קריאה לא נכונה של תוצאות הבדיקות שרובם נובעים מחוסר זמן של אותו איש רפואה או מלחץ בעבודה, מביאים את המטופל למצב הרה אסון ולעתים אף מעבר לנקודה בה ניתן לטפל בבעיה.

מצב שכזה נקרא בכלליות "רשלנות רפואית" (בלעז medical malpractice) שכן אבחון שגוי הגורר אחריו הרעה במצב המטופל עקב אבחון לא נכון או לא בזמן יש המכנים מצב מסוים זה גם בשם הזנחה רפואית (medical negligence) שכן מצבו של המטופל אינו מקבל תשומת לב נאותה מאיש הרפואה.

על פי סטטיסטיקות בעולם, חלק נכבד ביותר מתביעות הרשלנות הרפואית שורשן נעוץ באבחון שגוי או שלא בזמן.

הסיבה להחמרה בתקופה האחרונה היא ההבנה מצד בתי המשפט כי אנשי רפואה חייבים להתנהג ביתר אחריות כאשר הם מטפלים במטופלים ולא משנה מה מצב המטופל. מלוא תשומת הלב צריכה להינתן לכל מטופל בנפרד ומצפים מאנשי הרפואה לכבד את האמון המוחלט שציבור המטופלים נותן בהם ולא לנצלו.

כיום לצערנו הדרך הטובה ביותר להימנע מאבחון שגוי או מאוחר היא פשוט לגשת ולקבל דעה נוספת מאיש רפואה נוסף על מנת לוודא את מצב המטופל ולא להיות נתונים למצב בו בגלל סיבה זו או אחרת יקרה אסון.

תגים: , ,

כתיבת תגובה


  רשלנות רפואית בשפה האנגלית
ט.ל.ח.
 
בניית אתרים    רשלנות רפואית    עורכי דין   
מחשבון    מוצרי פרסום    השכרת יאכטות    מדבקות קיר    מתמטיקה    שירותי סיעוד    שירותי מחשוב      |   משלוחי פרחים   |   פרחים חדרה   |   פרחים פרדס חנה    רהיטים